Ekipējums

Kanikrosam ir nepieciešams speciāls inventārs:

  • Kanikrosa josta cilvēkam, vismaz 7 cm plata muguras daļā
  • Jostas āķis vai jostas karabīne, kas piestiprināta pie jostas (ar iespēju atvienot suņa pavadu)
  • Speciāla elastīgā kanikrosa pavada (lains), 1,5m – 2,5m garumā (izstieptā veidā), kuram karabīne ir tikai vienā - suņa galā, otrs gals - mīksta cilpa
  • Polsterēti suņa iemaukti bez sprādzēm vai regulatoriem kakla daļā. Kakla daļā jābūt viscaur polsterim

  Kanikrosa ekipējumu var iegādāties:

Kanikrosa ekipējumu PIEMĒRI:

1) suņa iemaukti.
Ir trīs veidu suņa iemaukti - ar atvērto muguru, ar slēgto muguru un "īsie" iemaukti. Ar ko tie atšķiras?

1.1.) Atvērtā mugura ir nepieciešama suņu šķirnēm, kuras skrienot - daudz izliec muguru (greisteri, kurchāri, ungāru vižlas, veimārieši utt.).

Atvērtās muguras iemaukti.

1.2.) Slēgtā mugura jeb tā saucamie X-back iemaukti ir paredzēti suņiem, kuriem mugura, tik ļoti neizliecas skrienot. Šādus iemauktus parasti var redzēt haskijiem, malamutiem, grenlandes suņiem, samojediem, VAS, malinua, borderkollijiem utt.

Slēgtās muguras iemaukti.

1.3.) Īsie iemaukti jeb HALF iemaukti ir paredzēti maza izmēra suņiem, vai kuriem aste stāv uz augšu vai iet gredzenā. Šadus iemauktus pārsvarā lieto bīgli, terjeri uc.

Īsie iemaukti.

2) tad būs vajadzīga elastīgā sporta pavada, kura izstieptā veidā ir no 1,5 m līdz 2,5 m garumā.

Elastīgā pavada garumā 2m izstieptā veidā.Uzmanību - karabīne drīkst būt tikai vienā pavadas galā, kurš stiprinās pie suņa iemaukta.
Otrā galā, kas stiprinās pie cilvēka jostas, jābūt mīkstai cilpai bez metāla elementiem, karabīnēm, gredzeniem, u.c.

3) Un vēl būs vajadzīga kanikrosa josta, kurai ir arī 2 veidi:

3.1.) Muguras josta, kura velk sportistam tikai muguru - derēs skrienot kopā ar mazākiem un vieglākiem sunīšiem, kas ir svarā līdz apmēram 15 kg, vai arī skrien lēnāk, stipri nevelkot (Džeka Rasela terjeri, takši, levretes, Kavaliera Kinga Čārlza spanieli,  bīgli, mazāki Stafordširas bulterjeri, u.c.)
Kanikrosa muguras josta.

3.2.) Gurnu josta, kas velk sportistam gurnus - nepieciešama skrienot kopā ar lielākiem, spēcīgākiem, ātrākiem suņiem, svarā virs 15 kg, kā arī stipri velkošiem, tādiem kā greisteri, kurchāri, veimārieši, vižlas, vācu aitu suņi, ridžbeki, haskiji, malamuti, u.c.
Kanikrosa gurnu josta.

Jostas āķis vai karabīne, kas uzvērta uz jostas striķa, kurā tiek iestiprināta pavada. Karabīne ir domāta, lai būtu iespējams ātri atvienot pavadu nepieciešamības  gadījumā.  Vienkārši pie jostas striķa piesieta pavada vai gredzens, kas uzvērts uz jostas striķa, nav atļauti.
Lūdzam pievērst uzmanību, ka ar suņu iemauktiem, kas nav polsterēti un kuriem ir horizontāla (nevis vertikāla jeb Y) iemauktu līnija uz krūtīm, kanikrosā startēt nedrīkst. Iemauktiem kakla daļā, kā arī priekšpusē uz krūtīm jābūt viscaur vienlaidus polsterētiem, bez sprādzēm vai regulatoriem.